Kronikë

Kërcënoi me thikë dhe rrahu nipin në Vlorë, arrestohet 59-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:11 - 25/09/21 |
Opi Nion

Një 59-vjeçar në Vlorë është arrestuar pasi kërcënoi me thikë nipin e tij dhe ushtroi dhunë fizike ndaj tij.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur më 24 shtator ndërsa në pranga është vënë 59-vjeçari me iniciale G. B.

Ndaj tij rëndon akuza e “Dhunës në familje”.

“Kanosi me mjet të mprehtë dhe ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nipit të tij vihet në pranga 59-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje” shtetasin G. B., 59 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i tij u bë pasi në datë 24.09.2021, ka kanosur me mjet të mprehtë thikë si dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nipit të tij.” /Opinion.al

 

Pas