InstaBIZ

Kënga e vjedhur? Ja vendi ku do të mbahet Eurosong vitin e ardhshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 14/09/18 |
b.f

Edicioni i 64-t i festivalit europian “Eurovision” do të mbahet në Tel Aviv vitin e ardhshëm

Netta Barzilai me këngën “Toy” mori çmimin e parë dhe Izraeli fitoi të drejtën për zhvillimin e eventit.

Ndonëse polemika të shumta u bënë mbi këtë këngë e cila ishte e ngjashme me një tjetër. Por sërish u vendos që kompeticioni do të vazhdonte në këtë vend.

Por ndryshimi i qytetit u përcaktua ditën e enjte, pas reagimeve të Ambasadës së SHBA-ve.

Izraeli u tërhoq nga kërkesa për të mbajtur këtë ngjarje në Jeruzalem. Eurovision do të mbahet në Tel Aviv.

/Opinion.al

Pas