-Shëndeti

Katër filxhan çaj dhe i thoni lamtumirë problemeve me dhëmbët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 27/11/15 |
root

Caji duket se është i ilaçi i duhur për dhëmbët tuaj. Daily Mail shkruan se sipas një studimi të ri, ju duhet të pini katër filxhan çaj në ditë për të forcuar dhëmbët tuaj.

Sipas këtyre studimeve çaji ka veti të rris nivelin e fluorit dhe të mbrojë dhëmbët tuaj. Kështu që me ardhjen e stinës së dimrit, nuk duhet ta ndani çajin nga dora.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas