Aktualitet

KAS merr vendimin: Pranohet kërkesa e LSI, rinumërohen votat për Beratin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:18 - 20/05/21 |
Opi Nion

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka pranuar kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim duke vendosur që të rinumërohen votat për partitë politike, në Qarkun e Beratit.

Ky vendim është marrë vetëm pak minuta më parë. Kështu ditën e sotme do të rinumërohen 114 kutitë e Beratit për të cilat ka pretendime se ka pasur shkelje.

Në qarkun e Beratit PS ka marrë 5 mandate, PD 2 ndërsa LSI nuk ka marrë asnjë mandat./Opinion.al

Pas