Kronikë

Kapshticë/ Sekuestrohen mijëra euro të padeklaruara, procedohet një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:07 - 13/09/21 |
Opi Nion

12.445 euro të padeklaruara janë sekuestruar nga Policia Kufitare në Kapshticë, teksa është proceduar penalisht një shtetas grek, banues në Gjermani i identifikuar me inicialet S.K., 52 vjeç.

I proceduari drejtonte një furgon ku ishin fshehur dhe paratë, konkretisht sasia e eurove ishte feshhur në poshtë sediljes së pasagjerit dhe në çantën e dorës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprat penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Pas