Te Fundit

Kapet afro 1 ton drogë në Korçë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 28/09/15 |
b.f

KORÇË– Rreth një ton drogë është kapur sot në Korçë në operacionin e koduar “Prita”, ndërsa 4 persona janë vënë në pranga.  Aksioni është realizuar në afërsi të fshatit Dushar, në Bashkinë e Maliqit, ku janë sekuestruar 880 kilogramë hashash, i ambalazhuar në 30 thasë. Policia bën të ditue se janë vënë në pranga Mario Voda, 33 vjeç nga Pojani, Skënder Nakoleci, 41 vjeç nga Sheqeras, Bledar Emini, 34 vjeç nga Bulgareci dhe 22-vjeçari Marsel Bakollari, nga fshati Dushar i Korçës.  Vijojnë hetimet për zonën ku droga ishte kultivuar dhe destinacionin e saj.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas