Kryesore

Kandidati i Partisë Socialiste Blerim Shera shpallet fitues në Vorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 06/03/22 |
Opi Nion

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka nxjerr rezultatet për Bashkinë e Vorës, ku është shpallur fitues kandidati i Partisë Socialiste Blerim Shera.

Nga numërimi elektronik rezultoi se i dyti u rendit kandidati i “Shtëpisë së Lirisë”, Lulzim Vrana me 2598 vota dhe në vendin e tretë kandidati i PD Ymer Marka me 687 vota.

Blerim Shera i PS 7530 vota ose 69.7%.

Lulzim Vrana i “Shtepise se Lirise” 2598 vota ose 24%.

Ymer Marka  i PD 687 vota ose 6.3%.

290 kanë votuar për opsionin nuk zgjedh asnjë kandidat.

Pas