Rajoni

Jetoi me vrasësin për 2 muaj, flet babai i 18-vjeçares: Ishte e frikësuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:09 - 24/08/21 |
Opi Nion

Babai i vajzës 18 vjeçare, që u dërgua e vdekur në spitalin e Ferizajt, Muhabi Osmani, ka folur për mediat.

Ai ka deklaruar se e ka kuptuar vonë se vajza e tij shoqërohej me një person me precedentë penalë.

Osmani,  ka thënë për “RTK”  se është shumë i tronditur me rastin, por pret që organet e vendit dhe ligjit ta zbardhin ngjarjen dhe të kapin personin e dyshuar i cili, siç thotë ai, vajzës së tij i mori jetën.

Babai i 18 vjeçares lutet që ky rastet të jetë i fundit. Ai apelon që prindërit të kenë kujdes dhe të shohin se me kë shoqërohen fëmijët e tyre.

Osmani thotë se vajza ka jetuar afër dy muaj me të dyshuarin, por siç thotë ai, vajza e tij ka qenë në presion dhe është frikësuar t’i tregoj familjes për dhunën që i ka ushtruar personi që tashmë është në arrati.

Ai shton se vazhdimisht e kanë pyetur, por 18 vjeçarja nuk ka treguar asgjë, sepse ka qenë në presion psikik.

Gjithashtu Muhabi Osmani është i revoltuar me organet e drejtësisë që kanë lënë në liri një person të dyshuar për disa vepra penale.

“Gjyqësori do të duhej të merrte masa ndaj këtij personi i cili familjen time e goditi keq. Jemi shumë te shqetësuar për këtë që më ka ndodhë”, ka thënë ai.

Pas