Aktualitet

Jepet masa për tre inspektorët e IKMT-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:08 - 06/12/19 |
xhu lia

Për tre inspektorët e IKMT-së është vendosur masën  “detyrim paraqitje”  nga Gjykata e Beratit pasi kanë lejuar ndërtime pa leje.

Inspektorët e IKMT-së, 50-vjeçari me iniciale L.S, 29-vjeçari me iniciale E.V dhe 45- vjeçari me iniciale D.H  janë ndaluar nga policia gjatë ditës së djeshme dhe janë të tre banues në Berat.

Sipas hetimeve bëhet e ditur se tre Inspektorët në kundërshtim me ligjin kanë favorizuar dhe lejuar persona  të ndryshëm për të kryer ndërtime pa leje në territorin e Bashkisë Berat./Opinion.al/

Pas