Aktualitet

“Janë marrë para me grushta”,Shehi:PS po mbledh vota me fondet e tërmetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 14/04/21 |
Opi Nion

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi  ka deklaruar ditën e sotme se PS po mbledh vota me paratë e tërmetit në periferi të Tiranës.

Kandidati për deputetet në listat e Partisë Demokatike ka qenë i ftuar ditën e sotme në ABCNeës, u shpreh  se ka kaluar një vit e gjysmë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe ende nuk është inauguruar asnjë kompleks, por vetëm banesa individuale në fshatra. Sipas Dashamir Shehit socialistët po përdorin paratë e tërmetit për të mbledhur vota.

“Rindërtimi, janë marrë fonde dhe nuk di ku po shkojmë. Nëse më gjeni ju pas 1 vit e gjysmë të paktën një kompleks që inaugurohet përveç shtëpive individuale. Janë marrë para me grushta. Kur u bë një paketë e madhe e mbani mend çfarë lavdërimi bënte. Këto i mbajnë si para xhepi këta i shpërndajnë për vota. Atje ku janë bërë dëmet më të mëdha nuk e çajnë kokën. Këta kanë dalë të mbledhin vota në periferi me paratë e tërmetit. Ky na paksa shpëtuar nga tërmeti dhe vdekja dhe duhet ta votojmë”, tha Shehi.

Pas