Aktualitet

Jam zviceran krenar- deklarata e Xherdan Shaqirit që do të zemërojë shqiptarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 04:37 - 28/11/15 |
b.f

Xherdan  Shaqiri u konsiderua “tradhtar” kur zgjodhi të luante për kombëtaren e Zvicrës para asaj shqiptare. Tani ai ka lëshuar një tjetër deklaratë që do të zemërojë shumë shqiptarët- raporton agjensia e lajmeve NOA.
Shaqiri i cili tashmë luan në Premier Ligë, për Stoke City, në një intervistë për gazetën “The Telegraph”, thotë se ka edhe mentalitet shqiptar dhe zviceran, por ndihet “zviceran krenar”.

Gazeta britanike e cilëson ish-lojtarin e Interit dhe Bajernit të Mynihut “Mesin e Alpeve”. 24-vjeçari, i cili konsiderohet një prej yjeve të rinj të Evropës, është një nga futbollistët me më shumë trofe në historinë e Zvicrës.

Gjatë vitit 2013, ai fitoi me Bajnerin pesë të tillë: titullin në Bundesligë, Kupën e Gjermanisë, Champions League, Super Kupën UEFA dhe Kupën e Botës të FIFA-s për ekipet. Në total, Shaqiri ka 13 medalje që prej sezonit 2009 kur hyri në futbollin profesionist.
Shaqiri thotë se tek Interi dhe Bajerni “humbi rrugën” dhe se zgjodhi të transferohej te Stoke për të qenë më i qetë.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Pas