-Jetë dhe Stil

Ja vila e gangsterit Al Capone


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:59 - 13/11/15 |
root

Kjo është vila luksoze e gansterit Al Capone, i cili e bleu atë në 1928 për 40 mijë dollarë, një shumë e madhe për kohën. Pikërisht në këtë shtëpi ai ndërroi jetë. Vila është restauruar plotësisht dhe tashmë ka dalë në shitje. Ajo vlen rreth 10 mln dollarë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas