-Jetë dhe Stil

Ja sa do të kushtojë kulla më e lartë në botë 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:39 - 30/11/15 |
b.f

Kampionia e Dubait në madhësi, lartësi dhe kosto do të ketë shumë shpejt një konkurrent nga Arabia Saudite, që parashikon të ndërtojë kullën Jeddah, e cila parashikohet të arrijë një kosto në 1.23 miliardë dollarë.

TProjekti parashikohet të përfundojë në vitin 2020 dhe do të konkurrojë kullën e Dubaitk, Burj Khalifa, e cila arrin në lartësinë  827 metër.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas