Life Style

Ja përse u arrestua autorja e librit “Si të vrasësh bashkëshortin tënd”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 14/09/18 |
b.f

Nensi Brof,një grua 68 vjecare ,që u bë e njohur pas botimit të librit “ Si të vrasësh bashkëshortin tënd?” u akuzua nga policia e Oregon-it  për vrasjen e të shoqit.

Daniel Brof,u vra 3 muaj më parë dhe lajmin e bëri të ditur vetë Nensi në adresën e saj zyrtare në Facebook . Ajo shprehte keqardhje që bashkëshorti dhe miku i saj më i mirë ishte vrarë.

Nensi Brof në librin e saj liston një sërë arsyesh që e justifikojnë vrasjen e bashkëshortit,të veshura me  petkun e ironisë. Ky nuk është i vetmi libër i saj me këtë tematikë. Ajo ka shkruar dhe dy libra të tjerë me titujt “Bashkëshorti i gabuar” dhe “I dashuri i gabuar”.

Pas