Bota

”Blackout”/Tjetër lojë e rrezikshme online,dy të rinj kanë humbur jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:46 - 14/09/18 |
b.f

Më 6 shtator Igor Maj u gjet i vdekur në dhomën e tij të gjumit në qytetin e Milanos . Fillimisht u mendua që bëhej fjalë për vetëvrasje ,por pas investigimit në telefonin dhe PC  e tij ,u arrit në një përfundim tronditës.

Adoleshenti kishte rënë pre e lojës ”Blackout” ,lojë kjo e cila është bërë mjaft virale ,dhe tenton të shtyjë të rinjtë  të privojnë veten nga oksigjeni.

Igor nuk është viktima e parë e kësaj loje, një tjetër 14 vjecar është gjetur i mbytur me kordonin e një playstation ,në një provincë të Romës.

Prindërit e Igor kanë bërë apel për të gjithë prindërit e tjerë që të jenë të vemndshëm ndaj fëmijëvë të tyre dhe t’u lënë atyre gjithmonë hapësirë për tu shprehur.

Pas