Aktualitet

Ja kush është drejtori i ri i televizionit publikBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:17 - 06/05/16 |
b.f

Këshilli Drejtues i Televizionit Shqiptar ka votuar sot për të zgjedhur Drejtorin e Përgjithshëm. Pas votimit, me 7 vota pro dhe me 4 kundër, Drejtori i RTSH është zjgjedhur Thoma Gëllçi.

Burimet bënë me dije se Thoma Gëllçi u zgjodh me shumicë të cilësuar çka tregon se ka marrë mbështetjen edhe nga opozita.

Votimi i Gëllçit i jep fund një maratone të gjatë për zgjedhjen e Drejtorit të RTSH. Më herët, Këshilli Drejtues i RTSH ka hedhur në votim kandidaturën e Gëllçit por ky i fundit nuk ka arritur të marrë votat e nevojshme për tu zgjedhur. Në këtë garë që zgjati rreth 1 vit, humbi konkurenti Petrit Malaj.

Drejtori i ri ka qenë këshilltar i Fatos Nanos, ndërsa pas rënies nga pushteti ishte larguar në SHBA.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas