Aktualitet

Ja foto e Enver Hoxhes qe nuk u botua kurre ne komunizem. Perse?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 15/11/15 |
root

Kjo foto e Enver Hoxhes me serbin Dushan Mugosha nuk u botua kurre ne vitet e komunizmit. Edhe pse mendohet se eshte botuar ne Jugosllavi. Ne te Hoxha dhe Mugosha pozojne ne nje foto shume te cuditshme dhe jo te zakonshme per dy burra. Ajo eshte bere ne Vitin 1942. Hoxha dhe Mugosha ishin miq te ngushte gje qe e deshmojne edhe letrat qe jane shkembyer mes tyre. Po perse kjo foto nuk u lejua te botohej ne komunizem? Kete s’di ta thote njeri.

KOMENTO (10)

Shkruaj nje koment

  1. kush eshte gruaja ….. ky yni duhet te jete …sikur te ish enveri gjalle nje foto e tille i shkonte shume dhe me kete te gjatin qe eshte tani ne krye

  2. Ne kete fotografi Mugosha doren e tij te djathte e ka ne ate pjese te trupit ku Hoxha per thuajse 50 vjet ua futi shqipetareve. (Kjo kuptohet edhe nga gazi i papermbajtshem ne fytyren e Hoxhes)

  3. Pyetja eshte, c’ju ka bere ndonje gje ju komunisteve ai Sala qe vdisni kaq shume ta perbaltni familjarisht, se sa per Enverin, e dime qe si Sales, si juve, zbor ju ka bere dhe ju ka rrasur preshin. Kurse Sala ju hoqi zborin e preshin dhe ju futi bananen. S’keni faj qe ju rri mendja te preshi

Pas