Aktualitet

Tjetër sulm terrorist, plagosen katër policë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 15/11/15 |
root

Ndërkohë që liderët botërorë janë mbledhur në Turqi për samitin e G20-ës, një xhihadist ka tentuar të kryejë një sulm kamikaz. Mëngjesin e sotëm xhihadisti i veshur me një jelek-bombë, është lokalizuar nga policia turke dhe më pas është vetëshpërthyer.

Nga shpërthimi i bombës janë plagosur katër policë. Sulmi vetëvrasës ka ndodhur në Gaziantep, shumë larg nga Ankaraja ku po mbahet samiti, por ka shtuar frikën e sulmeve të tjera.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas