Aktualitet

Dy foto, një histori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 15/11/15 |
root

Shteti Islamik po sulmon në mënyrë të drejtpërdrejtë Perëndimin. Ashtu sic bëri al Kaeda dhe Osama bin Ladeni, me sulmin kundër SHBA, 14 vjet më parë edhe fytprerësit e ISIS i kanë lëshuar një sfidë të drejtpërdrejtë Perëndimit, duke e goditur në zemër të Europës.

Në të dyja ngjarjet ka dy momente që veçohen, çasti kur presidentët marrin lajmin se vendi i tyre është goditur nga një sulm i përgjakshëm terrorist.

Krahasimi mes tyre është bërë nga një gazetar lokal radiofonik i “France Inter” , i cili i ka bashkuar në një të dy fotot, që thonë më shumë se 1000 fjalë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas