-Jetë dhe Stil

Ja cili është “Tarzani” i jetës reale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 15/09/15 |
root

Të gjithë e kemi parë filmin me “Tarzan”, njeriun që jetonte i vetëm në botën e egër të pyllit, por duket se miti i këtij njeriu ekziston vërtet dhe ky është Michael Peter Fomenko. Ai është sot 84 vjeç dhe është shkëputur nga shoqëria 60 vjet më parë, për të jetuar në shoqërinë e egër të kafshëve.

Michael Peter Fomenko, 84, shunned modern society 60 years ago and survived by slaying crocodiles and boars with his bare hands in the wilderness, pictured walking down the Bruce Highway in Queensland

Michael është djalë i një princeshe ruse, por jeta mondane atij nuk i ka pëlqyer asnjëherë prandaj dhe zgjodhi të jetonte mes kafshëve me asnjë mjet tjetër përveç duarve të tij. Gjatë rinisë së tij ka fituar një sërë medaljesh në lojërat Olimpike të Melbourne dhe këtë aventurë të gjatë e të vështirë në pyje, mund ta merrte përsipër vetëm një natyre kurajoze por dhe shumë e fuqishme si Michael.

Wearing nothing but a loincloth he was once chased by police in 1964 and arrested for vagrancy and indecent behaviour before being declared insane 

Ai i është kthyer tashmë jetës normale, por të afërm të tij thonë se nuk flet me asnjë dhe bën një jetë të vetmuar.

He vanished from the public spotlight in late 2012, but he has been found 'safe and well' last week living at a care home,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas