Te Fundit

Fleckenstein: Ana e errët e zgjedhjeve, merrni masaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:55 - 15/09/15 |
b.f

BRUKSEL- Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein duke folur para komisionit të Jashtëm tha se “ka hapa pozitivë në zgjedhjet lokale, por ka një numër të madh parregullsish. Shitberlja e votës, presioni mbi votuesit, politizimi i administratës dhe fushatës, mungesa e transparencës së financimeve të partive politike, etj”. Sipas tij të gjitha këto bëjnë pjesë te anët negative të raportit dhe këto duhet të ishin zbatuar me kohë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas