Bota

Ivanka Trump: Çdo votë legale duhet të rinumërohet, jo ato ilegale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:55 - 06/11/20 |
Opi Nion

Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA, Donald Trump ka reaguar në lidhje me zhvillimin e procesit të numërimit të votave në SHBA.

Në një postim në Twitter, ajo duket se nuk ka humbur shpresat se i ati mund të jetë sërish në krye të Shtëpisë së Bardhë.

“Çdo votë legale duhet të numërohet, e çdo votë ilegale nuk duhet të numërohet. Nuk duhet të ketë diçka kontroverse”, shkruan Ivanka.

Ndërkohë në daljen e tij të fundit Trump ka bërë thirrje të që ndalet numërimi i votave në shtetet si Pensilvania, ku rezultati është përmbysur dhe kandidati demokrat, Joe Biden është në avantazh./ Opinion.al

Pas