Bota

Itali/ Rritet numri i viktimave nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 14/04/21 |
Opi Nion

Italia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit në këtë shtet kanë humbur jetën 469 qytetarë,duke e çuar numrin e viktimave në total në 115,557.

Nga 334,766 teste të kryera, 16,168 persona kanë rezultuar të infektuar me COVID-19.

Ndërkohë, autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 20,251 pacientë janë shëruar, ndërkohë aktualisht në kujdesin intensiv janë të shtruar 3,490 pacientë me COVID./ Opinion.al

Pas