Sport

Kupa e Shqipërisë, Vllaznia dhe Skënderbeu në finale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:09 - 14/04/21 |
Opi Nion

Sot janë përcaktuar dy skuadrat finaliste për Kupën e Shqipërisë. Skënderbeu ka arritur që të fitojë kundër Teutës me rezultatin 0-2, duke prekur finalen e trofeut të dytë për nga rëndësia në vend.

Nga ana tjetër Vllaznia  ka arritur që të fitojë kundër Laçit me rezultatin minimal 1 me 0 dhe synon që të fitojë Kupën e Shqipërisë.

Finalja mes Vllaznisë dhe Skënderbeut do të jetë një ndeshje që do të shënohet në librin e historisë së futbollit shqiptar, pasi një finale mes këtyre dy skuadrave është luajtur 56 vite më parë.

Pas