Bota

Itali/ Rritet numri i viktimave dhe infektimeve me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:27 - 30/11/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë njoftuar se gjatë 24 orëve janë shënuar 12764 raste të reja me Covid-19, nga 719972 teste të kryera

Po ashtu, në Itali kanë humbur jetën dhe 89 qytetarë . Të shtruarit me simptoma në spitale janë 5227 pacientë, 92 më shumë se dje.

Aktualisht janë 194,270 qytetarë pozitivë, 4,627 më shumë nga dje. 8041 janë qytetarët e shëruar sot./Opinion.al

Pas