Bota

Itali/ Mbi 32 mijë raste të reja dhe 731 viktima si pasojë e COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 17/11/20 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave si pasojë e Covid-19 në Itali. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 731 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Po në 24 orët e fundit në vendin fqinj janë konfirmuar 32,191 raste të reja me Covid .

Krahasuar me një ditë më parë vihet re rritje e numrit të raste të reja.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 1,238,072 qytetarë mes të cilëve 46,464 kanë humbur jetën./Opinion.al

Pas