Kronikë

Itali/ Masakrimi i çiftit Pasho, arrestohet ish-e dashura e djalit të tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:53 - 22/12/20 |
Opi Nion

Policia Italiane ka arrestuar në Firence ish-të dashurën e djalit të çiftit shqiptar të vrarë në Itali, Shpëtim dhe Teuta Pasho. Mësohet se në pranga është vënë Elona Kaleshi, e cila akuzohet për vrasje, fshehje dhe masakrim të trupave të dy bashkëshortëve.

Sipas informacioeneve, autoritetet dyshojnë se ajo ka Elona Kaleshi, e cila akuzohet për vrasje, fshehje dhe masakrim të trupave të dy bashkëshortëve. Më herët, vajzat e çiftit Pasho, Vitorja pohoi se personi i fundit që takoi prindërit ishte ish-e dashura e vëllait të vetëm Taulantit, Elona, por kjo e fundit e ka kundërshtuar.

Çifti Pasho  është vrarë në shtëpinë në vendin ku ata qëndronin në një baneësë me qira, muajin e fundit. Ata janë masakruar dhe vendosur në katër valixhet e gjetura në afërsi të burgut Solliciano. Sipas të dhënave Shpëtim Pasho është vrarë me thikë, në kohën kur ai po flinte gjumë, prandaj në trupin e tij nuk ka shenja dhune.

Ndërkohë që Teuta Pasho, është rrahur për vdekje, dëshmi për një gjë të tillë janë hematomat dhe kockat e thyera të gruas. Në momentin e vrasje çifti ka qenë i veshur me pizhame, gjë e cila tregon se ata janë sulmuar në momentin që ishin në gjumë.

Pas vrasjes trupat e tyre mësohet se janë prerë me sharrë elektrike dhe janë mbështjellë me materiale të ndryshme. Gjendja e mbetjeve të dy viktimave, të cilat nuk ishin të konsumuar në një shkallë të madhe, theksojnë ekspertët mund të jenë mbajtur në frigorifer për disa kohë.

Shpëtim dhe Teuta Pasho u gjetën të masakruar më 15 dhjetor në 3 valixhe, ndërkohë që një ditë më vonë u gjet e katërta me pjesët e tjera të trupave. / Opinion.al

Pas