Kronikë

I dënuar me burg, arrestohet 27-vjeçari në Kukës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 22/12/20 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi ishte shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Mësohet se i arrestuari është identifikuar me inicialet E.O., ndërsa akuzohet për “Shkatërrimi i pronës” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Për këto akuza, i riu është dënuar me 5 muaj burg nga Gjykata e Kukësit.

Kapet dhe ndalohet 27-vjeçari i dënuar me 5 muaj burg, për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”. Efektivët e DVP Kukës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim E.O, 27 vjeç, banues në Kukës. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës, e ka dënuar me 5 muaj burg,  për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik“”, thuhet në njoftimin e policisë./ Opinion.al

Pas