Aktualitet

ISIS, a ka infiltruar terroristë në barkat e emigrantëve?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:56 - 14/11/15 |
b.f

Ajo që një pjesë e Evropës kishte frikë mund të ketë ndodhur. Me shumë mundësi ISIS duket se është infiltruar mes refugjatëve që vinin më barka nga Siria. Këtë e dëshmon fakti që një nga kamikazët mësohet se ka hyrë në BE nga Greqia, në tetor të vitit të kaluar.

Nikos Toscas, zv.ministër i Brendshëm i Greqisë ka thënë për Reuters se “mbajtësi i pasaportës ka kaluar ishullin Leros më 3 tetor 2015, ku është identifikuar sipas rregullave të BE-së”. Shtetet evropiane kanë kërkuar të kontrollohen personat dhe pasaportat për të parë nëse kanë qenë më parë të regjistruar. Pasaporta siriane është bërë si “valutë” e vlefshme për të fituar statutin e azilantit në Evropë.

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Sigurisht qe do te kete ne barka nga ata flamurzinjte,ata nuk e Kane thene kot qe do te zaptojme gjithe Europen, kot nuk e thane, Kjo Eshte nje menyre dhe deri tani ju ka dhene rezultat duke futur me barka te mire e flamur zinj. Ata duhen ndaluar te hyjne e duhet ti rrafshojne burimet e karburantit se aty I Kane te ardhurat flamurzinjte.

Pas