Sport

De Biasi si Skënderbeu/ Fitoren se solla unë por e gjeta mes jush


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 14/11/15 |
b.f

Giani De Biasi më në fund i ka vënë kapak polemikave se kush është merituesi kryesor për kualifikimin e Shqipërisë në Europianin Francë 2016. Në mbrëmjen e sotme gala për nder të Kombëtares dhe suksesit që ajo solli, De Biasi duke huazuar thënien e Heroit Kombëtar Skënderbeu, iu drejtua të pranishmëve me fjalët: “Unë do t’i referohem një personazhi të Mesjetës, Skënderbeut. Si italo-shqiptar e gjej kudo, në sheshin Albania në Romë edhe këtu.

Ndryshe nga Skënderbeu ne nuk jemi heronj, jemi tokësorë, por në lidhje për çështjen se kush ka më shumë merita unë do ti referohem fakteve historike për të, kur ai ju drejtua popullit pas një fitoreje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas