Kronikë

Ishte në kërkim/Ish-kryetari i Qarkut Kukës nxjerr armën,lëndohen 5 policë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:17 - 12/01/21 |
Opi Nion

Ish-kryetari i Qarkut të Kukësit Abedin Oruçi është përplasur me forcat e policisë.  Mësohet se pas ndalimit, Oruçi ka nxjerrë armën në drejtim të policisë.

Raportohet se pesë punonjës police kanë mbetur të lënduar, por nuk është e qartë nëse ata janë dëmtuar nga Oruçi.

Pas përplasjes më policinë, ai është larguar menjëherë. Ndërkohë, vendngjarje ndodhen 2 prokurorë dhe forca të policisë së Kukësit.

Ish-kryetari i Qarkut të Kukësit, akuzohet Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”, ” Kanosja për shkak të detyrës” si dhe për  “ndërtim pa leje”./ Opinion.al

Pas