Kronikë

Përfshihet nga flakët banesa në Kavajë, lëndohet i moshuari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 12/01/21 |
Doriana Çepunaj

Një banesë është përfshirë nga flakët mesditën e sotme në fshatin Luz i Vogël, në qytetin e Kavajës. Si pasojë e ngjarjes një 94-vjeçar ka mbetur i plagosur. I moshuari me inicialet Sh. T., ka marrë lëndime në trup e për pasojë është dërguar në spital.

“Më datë 12.01.2021, rreth orës  12:40, në fshatin Luz i Vogël, Kavajë, ka marrë flakë banesa e shtetasit Sh. T., 94 vjeç. Si pasojë e zjarrit ka marrë dëmtime në trup shtetasi Sh. T., i cili u dërgua për mjekim në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Opinion.al

Pas