Bota

Ish-Miss i SHBA i jep fund jetës në moshën 30-vjeçareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 31/01/22 |
Opi Nion

Ish-Missi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Cheslie Kryst ka vdekur në moshën 30- vjeçare. Lajmin për ndarjen nga jeta e 30-vjeçares u dha të dielën në mëngjes nga familja e saj dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut.

Kryst vdiq pasi u hodh nga një ndërtesë në Manhattan, tha policia.

Ajo ishte një avokate që kërkoi të ndihmonte në reformimin e sistemit të drejtësisë në Amerikë, si dhe një blogere mode dhe korrespondente e lajmeve argëtuese.

Jo ishte kurorëzuar si Miss i SHBA në 2019.

“Të shkatërruar dhe me hidhërim të thellë ndajmë me ju lajmin e vdekjes së Cheslie-s sonë të dashur. Ajo frymëzoi botën me bukurinë dhe forcën e saj”,-njoftuan familjarët.

Një ditë para veprimit fatal, 30-vjeçarja postoi një foto në “Instagram ku shkruante”: ” Kjo ditë ju sjelltë prehje dhe paqe”. Ndërsa ende nuk ka informacione rreth motiveve që e kanë shtyrë të renë të kryej këtë akt fatal./Oponion.al

Pas