Aktualitet

SPAK kërkoi 12 vite burg, ja kur do jepet vendimi për Saimir TahirinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 31/01/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kërkuar sot 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

E njëjta masë është kërkuar edhe për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çelën.

Ndërsa mësohet se seanca e fundit është caktua më 4 shkurt ora 13:00, ditë kur pritet të jepet edhe vendimi final për ish-ministrin Tahiri.

Por për shkak të gjykimit të shkurtuar, SPAK ka kërkuar 8 vite burg për ish-zyrtarët./Opinion.al

Pas