Aktualitet

Ish-Ministri i LSI në protestën e Berishës: Demokratë jeni të gjallë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 20/12/21 |
el ida

Ashtu sikurse kishte paralajmëruar ish-ministri i LSI Ylli Manjani është bashkuar në protestën e organizuar sot para kryeministrisë, kundër ardhjes së presidentit serb Aleksandër Vuçic në Tiranë në kuadër të projektit “Open Balkan”, duke e nisur fjalën e tij me shprehjen: “Demokratë jeni te gjallë”?

“Nuk kam ardhur për qokë, as për patriotizëm, sepse ne nuk jemi patriotë jemi shqiptarë dhe kjo është shumë më e rëndësishme se sa t’i shesim mend njëri- tjetrit apo qoftë dhe dynjasë me patriotizëm. Historia është e thjeshtë. Sot në Shiqëpëri na kanë ardhur mysafirë. Po hanë trutë e peshkut për të na shit trutë e gomarit, por kjo nuk shkon sepse me trutrë e gomarit nuk shkon sa Shqipëria, Serbia, as Maqedonia dhe as Ballkani. Kjo është histori gomerësh dhe gomerët ju e dini ku e kanë vendin”, tha Manjani./Opinion.al

Pas