Bota

Ish-ministri denoncon: Talebanët vranë këngëtarin e muzikës folk


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 29/08/21 |
Opi Nion

Ish -ministri i Brendshëm afgan, Masoud Andarabi, denoncoi vrasjen nga talebanët të këngëtarit folklorik Fawad Andarabi. The Guardian e raporton atë duke cituar një tuiter të politikanit.

“Vrasja brutale”, raportoi ai, ndodhi në Andarab, në pjesën jugore të provincës Baghlan. Muzikanti u mor nga shtëpia e tij dhe u vra nga talebanët. “Ne nuk do të përkulemi para brutalitetit të tyre,” shkroi ish -ministri./Opinion.al

Pas