Aktualitet

Inshalla me këmbë të mbarë/Qytetarja-Bashës:Kam 3 orë që mezi pres të vish


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:59 - 06/04/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i shoqëruar nga Ivi Kaso këtë pasdite po zhvillon takime me qytetarë dhe biznese në Njësinë nr.3 në Tiranë, në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Sikurse edhe në takimet e mëparshme, edhe këtë të martë kryedemokrati është pritur nga një numër i madh qytetarësh, me ovacionet dhe thirrjet “Rama ik”.

Basha ka zhvilluar takime edhe me disa biznese të vogla, ku u njoh nga afër me shqetësimet e tyre.

Pjesë nga diskutimet:

Qytetarja: Inshalla me këmbë të mbarë, se na i shtoi 350 lekë, na i shtoi.
Basha: Tallje, se dhe unë të dy prindërit pensionistë i kam. Më 25 do t’i japim fund kësaj talljeje dhe do iu japim dinjitetit, që meritoni, për sakrificat me të cilat na keni rritur.
Qytetarja: Kam tre orë që mezi pres të vish. Më kanë vënë 120 milionë lekë gjobë, më kanë bërë me zemër e tension. E dëgjova atë që kishe thënë dhe të përgëzoj.
Basha: Do bëhet amnisti për gjithë këto padrejtësi për familjet dhe biznesin e vogël. Më 25 prill votoni për ndryshimin.
Qytetari: Ta heqim këtë maskara. Ta heqim.

Pas