Aktualitet

Inceneratorët/Berisha:420 mln € për 3 djegësa që s’punojnë, kanë vjedhur me thasëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 18/02/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka zhvilluar këtë të premte, një takim me banorët e Maqellarës.

Në këtë takim, Berisha ka denoncuar sërish aferën për inceneratorët.

Gjatë fjalës së tij, ish-kryeministri është shprehur se janë dhënë 420 mln euro për 3 inceneratorë që s’punojnë.

Zgjedhjet lokale të 6 Marsit në 6 bashkitë e vendit janë një provë e madhe, jo vetëm për kryebashkiakët që do të zgjidhen, por edhe për opozitën e vërtetë shqiptare në tërësi. Ata mbartin mesazhin e fillimit të një ndryshimi të madh, ata mbartin farën e shpresës për të cilën ka sot nevojë më shumë se për çdo gjë tjetër familja shqiptare. Ne jemi një shoqëri në shpërbërje ku të rinjtë largohen nga familja. Lanë prindërit vetëm dhe marrin rrugë pa ditur se cila do të jetë e ardhmja e tyre. Çfarë po ndodh këto 8 vite? Çfarë mbështetje keni marrë ju? A e dini ju se nuk ka qeveri në botë që nuk mbështet e subvencionon prodhimin e fermerëve?! Nuk ka qeveri që nuk financon naftën, plehrat dhe inputet?! Askush nuk humbet, kurse kjo qeveri e cila e ka synimin të pasurohet vetë dhe të plaçkisë pronën publike. Kjo është një politikë kriminale ndaj jush. Ka dy muaj që ziejnë televizionet për djegësat. 420 milionë janë marrë për 3 djegësa, sot asnjëri nuk punon. Me thasë kanë vjedhur, askush me në krye kryeministrin sepse që të marrë kush paratë e buxhetit, nuk ka shqiptarë që mund t’i prekë pa firmën e kryeministrit. Tani kanë krijuar Komisionin Hetimor, e tani merret SPAKU, SKAPI që merret për të mbyllur çështjet. I mbyllën, por sërish filluan punimet për Komisionin Hetimor, kur i denononcova  u detyruan ta rikthejnë përsëri, thjesht për luftë me njëri-tjetri”, tha Berisha.

Pas