Kronikë

I shpallur në kërkim, kapet në banesën e tij 49-vjeçari nga Vlora


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:35 - 01/04/20 |
el ida

Policia e Vlorës ka arrestuar ditën e sotme një person, i cili ishte shpallur në kërkim. Bëhet fjalë për 49-vjeçarin, Inton Veshaj, i cili u kap në banesën e tij, në fshatin Ramicë të Vlorës.

Veshaj ishte dënuar me 4 vjet dhe 4 muaj nga Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë me akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Ngjarja i përket muajit shkurt të vitit 2017, ku gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi është gjetur një sasi lënde narkotike e llojit cannabis sativa./Opinion.al

Pas