Sport

I plasin në duar fishekzjarret, futbollisti rrezikon të humbasë shikimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:54 - 01/01/21 |
Opi Nion

Një moment të trishtë ka kaluar futbollisti i Gallatasarajit, Omar Elabdellaoui, natën e ndërrimit të viteve. Futbollisti është lënduar në fytyrë me fishekzjarrë teksa po festonte Vitin e Ri në shtëpinë e tij në Stamboll.

Sipas njoftimit të klubit turk, lojtari norvegjez me origjinë nga Maroku, aktualisht ndodhet i shtruar në spital, jashtë rrezikut për jetën, por mund të humbasë njërin sy.

Mbrojtësit të djathtë i kanë shpërthyer në duar fishekzjarret dhe, sipas mjekëve, të dy sytë kanë pësuar dëmtime dhe do të vendoset në ditët e ardhshme për ndërhyrjet e tjera që do t’i bëhen futbollistit. Mediat turke shkruajnë se 29-vjeçari rrezikon të humbasë shikimin nga ky incident./Opinion.al

Pas