Aktualitet

I nguli thikën në fyt, çfarë tha në polici nusja që vrau vjehrrën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:53 - 11/04/21 |
Opi Nion

Një debat i çastit mes nuses dhe vjehrrës në Maqellarë të Dibrës ka përfunduar me vrasjen e kësaj të fundit.

Gjatë mbrëmjes Naile Markja 74-vjeçe dhe nusja Miranda Markja 44 vjeç janë konfliktuar. Sipas Abc news debati agravoi dhe nusja mori thikën dhe e goditi në fyt vjehrrën. Më pas ia ka ngulur edhe dy herë thikën në bark e kraharor duke i marrë jetën.

Sikurse u bë me dije edhe më herët familjarët dëgjuan britmat dhe njoftuan menjëherë policinë. Ndërkohë burime nga policia për abc neës bëjnë me dije se, 44 vjeçarja ka pranuar krimin përpara oficerëve të policisë.

Ndërkohë 44-vjeçarja është arrestuar në flagrancë nga policia./Opinion.al

Pas