Aktualitet

Foto/ Kush është nusja që vrau vjehrrën dhe 74-vjeçarja që ndërroi jetë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:44 - 11/04/21 |
Opi Nion

Kanë dalë fotot e nuses, Miranda Markja dhe e vjehrrës së saj, Naile Markja 74-vjeçe, e cila mbeti e vrarë nga nusja e saj 44-vjeçare në banesën ku jetonin së bashku.

Sikurse u bë e ditur edhe më herët gruaja ka plagosur me thikë vjehrrën e moshuar, e cila si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Maqellarës, pas një konflikti për motive të dobëta.

Debatet agravuan deri sa nusja mori thikën dhe e goditi vjehrrën fillimisht në fyt. Më pas ajo e ka qëlluar dhe dy herë të tjera me thikë në bark e kraharor.

Kanë qenë familjarët dëgjuan britmat dhe njoftuan menjëherë policinë. Pas arrestimit gruaja ka pranuar para uniformave blu krimin, ndërsa si shpjegim për vrasjen e vjehrrës ka dhënë debatet e vazhdueshme që çuan deri në konfliktin e fundit./Opinion.al

 

Pas