Aktualitet

I infektuar me Covid-19, ndërron jetë fëmija 5 vjeç nga Saranda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 26/10/21 |
Opi Nion

Një fëmijë 5 vjeç nga Saranda ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, duke shënuar kështu viktimën më të re në vendin tonë që nga nisja e pandemisë.

ABC news mëson se fëmija ishte shtruar në Sarandë rreth 8 ditë më parë, ndërkohë  që vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese.

Pas përkeqësimit e gjendjes së tij, më 18 tetor 5-vjeçari është dërguar me helikopter drejt Tiranës dhe më pas drejt Turqisë ku ndërroi jetë.

Pas