Aktualitet

PD dorëzon nismën për uljen e TVSH-së për produktet e shportës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 26/10/21 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka dorëzuar këtë të martë në Kuvend nismën për uljen e TVSH-së nga 20 në 6% për produktet e shportës.

Nënkryetarja e PD Jorida Tabaku tha në një dalje për mediat se kjo nuk është nismë populiste por për të ndihmuar qytetarët.

“Kjo është një nismë politike që vjen në ndihmë të qytetarëve, nuk është populiste, por është në dobi të qytetarëve. Ulja e TVSH-së do të ndihmojë shtresat në nevojë për të rritur konsumimin e tyre. Shumë vende të BE-së kanë ulur TVSH-në edhe për energjinë. Propozimi që ne kemi është shumë i thjeshtë dhe konkret” tha ajo.

Pas