Kryesore

I frikësoheni një izolimi nga BE? Berisha: BE ka atë qëndrim që ka shpallur…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:23 - 11/05/22 |
Opi Nion

Qëllimi i PD është që të diskutoje dhe të shkëmbeje mendimet me aleatët e saj për zgjedhjen e presidentit. PD është e detyruar t’i diskutoj mendimet dhe me partitë e tjera.

Ish-kryeministri Sali Berisha u pyet nga gazetarët në lidhje me faktin se pse asnjë ambasador i huaj nuk ka shkuar ta takojë atë apo përfaqësues të tij në selinë e PD.

Sipas tij, qëndrimi i Bashkimit Evropian është ai që ka shpallur ambasadori, respektimi i votës.

Pyetje: Vendimi i SHBA ka ndikuar vendet e BE për të mos zhvilluar takime me ju, pas 22 majit nëse këta ambasadorë nuk vijnë i frikësoheni një izolomi nga vendet e BE?

Në dijeninë time, pavarësisht nga demarshet BE ka atë qëndrim që ka shpallur ambasadori i BE, që ne do respektojmë votën. Kjo është ajo që di unë”,-tha Berisha./Opinion.al

Pas