Rajoni

“I dërgoi Berishës 100 veta në protestë”, Haradinaj: Ja e vërteta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:20 - 20/12/21 |
Opi Nion

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmeve të mediave serbe se ish-kryeministri Sali Berisha, i ka kërkuar atij 100 njerëz për protestën e sotme në Tiranë .

“Novosti” ka shkruar se ish-kryeministri shqiptar, Sali Berisha e ka kontaktuar personalisht ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj “për të siguruar praninë e së paku 100 personave nga Kosova në protestë.

Por Haradinaj në një reagim për Gazetën Express ka mohuar këtë fakt si dhe i ka cilësuar këto shkrime si “përralla”. “Po ia bëjnë fushatën Vuçiçit, janë përralla”.

Berisha ka mbajtur një protestë kundër arrdhjes së Vuçiçit në Shqipëri dhe nismës “Ballkani i Hapur” në Tiranë./Opinion.al

Pas