Aktualitet

Vuçiç nxjerr fotot me Ramën dhe Zaev: Bisedime të rëndësishme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:36 - 20/12/21 |
Opi Nion

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka ndarë mbrëmjen e së hënës foto me kryeministrin Edi Rama dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev nga darka zyrtare që po mbahet mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Në një postim në rrjetet sociale, Vuçiç shkruan se “Ballkani i Hapur”  është një iniciativë e jashtëzakonshme. Më tej ai thekson se të tre liderët do të punojnë fort për të çuar përpara këtë nismë.

“Ne e konsiderojmë Ballkanin e Hapur, një iniciativë të jashtëzakonshme, e cila është bërë që njerëzit të jetojnë të lirë në rajon, në çdo qytet dhe fshat. Do të punojmë më fortë që të çojmë përpara bisedime të rëndësishme lidhur me këtë nismë” – shkruan Vuçiç.

 

Pas