Kronikë

I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet në Durrës Pren Bushaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 06/05/22 |
Opi Nion

Policia e Durrësit ka vënë në pranga Pren Bushajn, i cili ishte shpallur në kërkim. Bushaj është arrestuar pasi Gjykata e Apelit Durrës, me vendimin e datës 31.03.2022, e ka dënuar këtë shtetas me 2 vite burgim, për veprat penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”, në rrethana rënduese dhe  “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”.

Vihen në pranga 2 shtetas, njëri prej tyre në kërkim. Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Durrës, në bashkëpunim me Postën e Policisë Manzë, bënë të mundur ndalimin e shtetasit në kërkim Pren Bushaj, banues në Ishëm, Durrës, pasi Gjykata e Apelit Durrës, me vendimin e datës 31.03.2022, e ka dënuar këtë shtetas me 2 vite burgim, për veprat penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”, në rrethana rënduese dhe  “Mbajtja e lokaleve për prostitucion”,”-njofton policia./Opinion.al

Pas