Kronikë

I dënuar me 10 vite burg, Klemend Balili kërkon pafajësinë


               Publikuar në : 16:18 - 29/05/19 |
Opi Nion

Klemend Balili, i cili është dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Shkallës së Parë, ka animuar vendimin duke kërkuar pafajësinë.

Pala mbrojtëse shprehet se Prokuroria nuk ka prova për të vërtetuar akuzat ndaj Balilit.

47-vjeçari për akuzat trafik ndërkombëtar droge, grup të strukturuar kriminal, pastrim parash dhe fshehje pasurie.

Ndërkohë, në lidhje me pasurinë që zotërojnë familjarët e Balilit, Prokuroria ka kërkuar që ajo ti kaloj shtetit, pasi janë përfituar nga veprimtari të jashtëligjshme.

Konkretisht kërkohet konfiskimi i 27 mijë metra katrorë tokë, 23 apartamente si dhe kompleksi turistik “Santa Quaranta” në bregdetin e Sarandës./ Opinion.al E.Xh.

Pas