Kronikë

I akuzuar për përdhunim, shqiptari tenton të korruptojë policinë grekeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 14/08/22 |
Opi Nion

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar në Kos të Greqisë pasi u akuzua për përdhunimin e një 17-vjeçareje gjermane.

Mediat greke bëjnë me dije se arrestimi i të riut shqiptar u bë pas denoncimit të 17-vjeçares gjermane në Departamentin e Sigurimit të Kos për përdhunim.Ajo deklaroi se ishte takuar me 25-vjeçarin shqiptar në një dyqan dhe më pas kishin shkuar në plazhin e ishullit  os në orët e para të mëngjesit, kur dhe ndodhi ngjarja.

Pas denoncimit, policia greke gjeti dhe arrestoi 25-vjeçarin, i cili konfirmoi se kishin pasur marrëdhënie seksuale por mohoi akuzat dhe deklaroi se gjithçka është bërë me pëlqimin e vajzës.

Më tej, ai u kërkoi punonjësve të policisë që të “mbyllnin” çështjen, dhe ta linin të shkonte dhe në këmbim t’u jepte çfarëdo që të kërkonin.

Pas këtij momenti, 25-vjeçari u arrestua jo vetëm për veprën penale “Përdhunim”, por edhe se kërkoi të korruptonte oficierët e policisë duke iu dhënë ryshfet./Opinion.al.

 

 

Pas